ogłoszeń
282
Strona główna » Psy » Oddam do adopcji » Bajkał - wspaniały karelczyk :)

Bajkał - wspaniały karelczyk :) (nr 22749)

dodano: 21-10-2019
Użytkownik: Beania
Opis:

Ten młody, przepiękny pies w typie karelskiego psa na niedźwiedzie, trafił do naszego schroniska jako niechciany osobnik z pseudohodowli... Jest psem bardzo reprezentacyjnym, efektownym, o niezależnym, lecz interesującym charakterze, który zdecydowanie nie nadaje się na domową maskotkę. Bajkałek to psiak energiczny, odważny i bardzo inteligentny. Ogromnie ceni sobie kontakt z człowiekiem, chętnie spaceruje i eksploruje teren, z radości ze wspólnie spędzanego czasu bryka jak szczeniak :) Lubi też towarzystwo innych psów, obcuje z nimi w całkowitej zgodzie.

Przy swojej inteligencji oraz niezależności pies karelski jest w stanie często testować przewodnika - dlatego żelazna konsekwencja i zachowywanie zimnej krwi przyda się bardzo w pracy z psem tej rasy :) Zazwyczaj psa tej rasy łączy człowiekiem bardzo mocna więź, lecz nie czuje potrzeby ciągłego i nachalnego wyrażania swoich uczuć. Potrafi być bardzo serdeczny, ale bez emocjonalnego ekshibicjonizmu. Karelczyk ma dużą potrzebę zachowania własnej przestrzeni.
Bajkał wymaga cierpliwego, najlepiej doświadczonego przewodnika, który nie da sobie wejść na głowę i będzie potrafił przewidzieć i właściwie reagować na różne, niestandardowe pomysły psiaka :) Karelczyk nie jest typowym psem do towarzystwa i należy to uszanować.

Prosimy, byście Państwo przed podjęciem decyzji „ten albo żaden” - zapoznali się z charakterystyką rasy i jej potrzebami - karelczyk to naprawdę nie jest pies dla każdego. Nie będzie psiakiem ślepo wpatrzonym w opiekuna, nie będzie ospałym kanapowcem (potrzebuje sporej dawki ruchu), nie sprawdzi się, jako opiekun małych dzieci, nie uszanuje wypielęgnowanego ogrodu (może kopać pokaźne doły) :) Dobrze widziane jest doświadczenie z tą rasą, lub pokrewnymi, bo szukamy dla naszych psów świadomych i odpowiedzialnych domów. Każdy zainteresowany adopcją musi mieć na uwadze przeznaczenie i wrodzone predyspozycje psa karelskiego.

Bajkał przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna. Do dobrego domu, w odpowiedzialne, dobre ręce - dowieziemy go do każdej miejscowości w kraju. Pies nie zostanie wydany do kojca ani na żaden łańcuch.

(rok ur. ok. 2017)
Kontakt z ogłoszeniodawcą:

Zadzwoń na numer: 606 507 829

lub wyślij zapytanie korzystając z formularza:
Temat: *
E-mail kontaktowy: *
Telefon:
Użytkownik:
Wiadomość: *
Weryfikacja obrazkowa: * Image

Wpisz znaki widoczne na obrazku:
 
Liczba wizyt: 27
Dodaj do: Dodaj do Facebook Dodaj do Twitter Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Flaker
KONTAKT  
Zwierzęta do adopcji © 2010
engine & design zdzich.PL